Nikt z nas nie spodziewał się, że wrzesień, który rozpieszcza nas jeszcze ciepłymi i letnimi dniami okaże się najbardziej "imprezowym" miesiącem w naszym mieście i zarazem intensywnie pracowitym miesiącem dla "jastrzębskiej kranówki". Rozpoczęliśmy od Dożynek w Sołectwie Ruptawa, gdzie pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy Ruptawy bardzo chętnie degustowali naszą wodę prosto z kranu.

Jak co roku nie zabrakło nas również na "Festynie Zdrowia", podczas którego mieliśmy możliwość przekonać mieszkańców miasta, że to właśnie ta woda, płynąca w kranach jastrzębskich domów jest dla nas najlepsza i najzdrowsza. Podana dodatkowo z miętą i cytryną daje orzeźwiający smak, jednocześnie gasząc pragnienie.

Dzień 15 września był dla nas najważniejszym dniem miesiąca, ponieważ w tym dniu w naszym mieście odbyły się dwie duże imprezy plenerowe. Po raz kolejny wzięliśmy udział w biegu "Jastrzębska Dziesiątka" i równocześnie gościliśmy na "Dożynkach Miejskich" odbywających się w Jarze Południowym. Bardzo cieszymy się, że tak licznie korzystaliście z naszych wodnych stoisk, degustując "jastrzębską kranówkę"

W tym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję wziąć udział w akcji pn. "Jastrzębski Wyścig Wózków Dziecięcych". Było nam niezmiernie miło częstować naszą wodą z dodatkiem mięty, cytryny czy też soku malinowego, wszystkich uczestników biorących udział w wyścigu, zarówno rodziców jak i ich pociechy, a także pozostałych mieszkańców. Najmłodsi mieszkańcy mieli możliwość wykazania się swoimi zdolnościami artystycznymi na naszym wodociągowym stoisku. Za swoje piękne prace młodzi artyści otrzymywali drobne nagrody. Dziękujemy, że mogliśmy być z Wami w tym niezwykłym wydarzeniu.

Wraz z nadejściem ciepłej, wiosennej pogody rozpoczął się kolejny rok naszej „jastrzębskiej kranówki” na miejskich imprezach plenerowych. „Jastrzębska kranówka” podawana z miętą i cytryną cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas miejskich wydarzeń, zaspokajając ciekawość smaku wody serwowanej prosto z kranu, jak również gasząc pragnienie uczestników wydarzeń. Gościliśmy m.in. na szkolnych festynach, rodzinnych piknikach czy imprezach miejskich: „Kobieta na 5+”, „55-lecie nadania praw miejskich Jastrzębia Zdroju”, „Dzień Ziemi”.

Jak co roku bierzemy aktywny udział w miejskich imprezach plenerowych, zaopatrując uczestników wydarzeń w stoisko wody pitnej. 

1 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Psa, w tym roku mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mieli okazję, w wyjątkowy sposób, uczcić święto swoich pupili. W minioną sobotę, w Jarze Południowym po raz pierwszy obchodzony był Jastrzębski Dzień Zwierząt.

Podziękowania dla CEE

Nadeszła wiosna. Nasza ścieżka edukacyjna przeżywa prawdziwe oblężenie. Każdego dnia wspólnie z Wami płyniemy naszą "Rzeką Wiedzy". Jesteśmy przeszczęśliwi, że odwiedzacie nas tak licznie. A otrzymane podziękowania... Brak nam słów. Jesteście fantastyczni a Wasza kreatywność jest niesamowita!

8 sierpnia obchodzony jest Dzień Pszczół, pamiętajmy jednak o tych pożytecznych owadach nie tylko z okazji ich święta. Pszczoły zapylają 70-80 % kwiatów przyczyniając się w ten sposób do rozwoju i przetrwania otaczającej nas przyrody. Wielkim problemem na całym świecie, także w Polsce, jest masowe  wymieranie pszczół miodnych, do czego przyczynia się działalność człowieka m.in. nadmierne stosowanie pestycydów w rolnictwie. 

 

W niedzielę (7 sierpnia) na terenie OWN miało miejsce Rodzinne Grillowanie zorganizowane przez UM Jastrzębie-Zdrój. Dla chętnych na łonie natury czekały grille, leżaki, atrakcje dla najmłodszych oraz zdrowa alternatywa dla słodkich, gazowanych napoi czyli PYSZNA WODA PROSTO Z KRANU! 

 

Jesteśmy w trakcie obchodów Światowych Dni Młodzieży, upały dają się we znaki również pielgrzymom i mieszkańcom uczestniczącym w tym wyjątkowym wydarzeniu. JZWiK S.A. serdecznie zachęca do korzystania z wachlarzy wodnych, bramek zraszających, zdrojów ulicznych oraz oznakowanych punktów czerpalnych wody pitnej na hydrantach, gdzie można się schłodzić, uzupełnić bidony jastrzębską kranówką, aby móc, w zdrowiu i dobrej kondycji, cieszyć się trwającym tygodniem misyjnym.

Gala „Eko-Kobieta” w Jastrzębiu-Zdroju
Gala „Eko-Kobieta” w Jastrzębiu-Zdroju

18 listopada o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej miało miejsce społeczno-kulturalne wydarzenie „Potęga odwiecznej kobiecości”, zorganizowane przez Miasto Jastrzębie-Zdrój we współpracy z międzynarodową organizacją Dress For Success.

W trosce o dostosowanie naszych usług do Państwa potrzeb, prosimy o wypełnienie bardzo krótkiej ankiety: https://goo.gl/forms/NblEysxQcf9bGQxK2