1 września 2019 roku mieliśmy okazję zaopatrzyć uczestników Jastrzębskiego Dog Trekking-u w stoisko wody pitnej. Celem wydarzenia było popularyzowanie aktywności z psem. Imprezy dogtrekkingowe zyskują na popularności. Jest to aktywna  forma spędzenia czasu ze swoim czworonogiem, która daje dużo radości. Długość trasy wynosiła 5 lub 10 km i przebiegała w jastrzębskim lesie Kyndra.


W ten upalny dzień czuliśmy się niezwykle potrzebni. Po intensywnym wysiłku biegowym, każdy zawodnik zaspokajał pragnienie zimną „jastrzębską kranówką”, z dodatkiem mięty, cytryny lub soku malinowego. Nie zapomnieliśmy o pupilach, które towarzyszyły swoim właścicielom. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy miski z wodą.


Uczestnicy biegu mieli możliwość skorzystania z warsztatów udzielania pierwszej pomocy psu. Dużą popularnością cieszyły się również porady behawioralne na temat zachowań zwierzaków. Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom biegu, za świetną zabawę. Do zobaczenia podczas kolejnych plenerowych wydarzeń.