W tym trudnym dla nas wszystkich okresie, kiedy cały świat mierzy się z pandemią koronawirusa, jesteśmy z Wami. Ta nowa sytuacja budzi w wielu z nas niepokój i lęk o przyszłość. Razem jednak przetrwamy, bogatsi o nowe doświadczenia.

Centrum Edukacji Ekologicznej bardzo ubolewa nad brakiem zajęć dydaktycznych, bardzo tęsknimy za Naszymi odwiedzającymi, za dziećmi, za uczniami, nauczycielami i rodzicami. Za Nami bardzo szczególne Święto – Dzień Ziemi. Ten wyjątkowy dzień obchodzony w tym roku zupełnie inaczej. Docierają do nas informacje o tym, że trudny czas dla Nas jest czasem ulgi dla przyrody. Wciąż pojawiają się nowe zdjęcia gór, których nie było widać przez zanieczyszczone powietrze, a teraz można podziwiać je z kilkudziesięciu km.

Współczesny świat oferuje nam szereg możliwości kontaktu ze sobą. Chcemy więc podzielić nowym przedsięwzięciem, w którym bierzemy udział. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. zaangażował się w kampanię „Toaleta to nie śmietnik”, która finansowana jest przez Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego w Katowicach dzięki temu poszerzymy nasze lekcje o kilka dodatkowych zagadnień związanych z pracą Oczyszczalni ścieków. Kluczowym pytaniem i odpowiedzią, które ciągle pojawia się podczas przygotowywania kampanii: „Co mają ze sobą wspólnego garnitur, 200 metrów kabla światłowodowego i szczeniak? To wszystko (jak i wiele innych przedmiotów) zostało kiedyś wrzucone przez ludzi do kanalizacji, a później wyłowione przez pracowników oczyszczalni ścieków.”

Będziemy informować Was o trwającej kampanii i zachęcamy do czynnego udziału.

Krótki film zapowiadający kampanie „Toaleta to nie śmietnik”

A tak aktualnie wygląda Zakład Ochrony Wód oraz Ścieżka Edukacyjna Rzeka Wiedzy! CZEKAMY NA WAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!