W tym trudnym dla nas wszystkich okresie, kiedy cały świat mierzy się z pandemią koronawirusa, jesteśmy z Wami. Ta nowa sytuacja budzi w wielu z nas niepokój i lęk o przyszłość. Razem jednak przetrwamy, bogatsi o nowe doświadczenia.

Wraz z nadejściem nowego roku rozpoczęliśmy kolejny sezon edukacji ekologicznej. Pomimo ponurej, choć jak na tą porę roku - w miarę ciepłej aury, nasze Centrum Edukacji Ekologicznej cieszy się dużym zainteresowaniem z Waszej strony.

25 października na Hali Widowiskowo Sportowej mieliśmy okazję uczestniczyć w Śląskim Dniu Treningowym MATP Olimpiad Specjalnych. 80 zawodników z niesprawnością intelektualną oraz z niesprawnościami sprzężonymi zmagało się w rywalizacji sportowej. Całą akcję wspierali wolontariusze z jastrzębskich szkół.

1 września 2019 roku mieliśmy okazję zaopatrzyć uczestników Jastrzębskiego Dog Trekking-u w stoisko wody pitnej. Celem wydarzenia było popularyzowanie aktywności z psem. Imprezy dogtrekkingowe zyskują na popularności. Jest to aktywna  forma spędzenia czasu ze swoim czworonogiem, która daje dużo radości. Długość trasy wynosiła 5 lub 10 km i przebiegała w jastrzębskim lesie Kyndra.

Niespełna dwa miesiące temu rozpoczęliśmy kolejny sezon z udziałem „jastrzębskiej kranówki” pod hasłem „Piję wodę prosto z kranu!”, które jest powszechnie znane wśród mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. 

Nikt z nas nie spodziewał się, że wrzesień, który rozpieszcza nas jeszcze ciepłymi i letnimi dniami okaże się najbardziej "imprezowym" miesiącem w naszym mieście i zarazem intensywnie pracowitym miesiącem dla "jastrzębskiej kranówki". Rozpoczęliśmy od Dożynek w Sołectwie Ruptawa, gdzie pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy Ruptawy bardzo chętnie degustowali naszą wodę prosto z kranu.

Wraz z nadejściem ciepłej, wiosennej pogody rozpoczął się kolejny rok naszej „jastrzębskiej kranówki” na miejskich imprezach plenerowych. „Jastrzębska kranówka” podawana z miętą i cytryną cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas miejskich wydarzeń, zaspokajając ciekawość smaku wody serwowanej prosto z kranu, jak również gasząc pragnienie uczestników wydarzeń. Gościliśmy m.in. na szkolnych festynach, rodzinnych piknikach czy imprezach miejskich: „Kobieta na 5+”, „55-lecie nadania praw miejskich Jastrzębia Zdroju”, „Dzień Ziemi”.

Jak co roku bierzemy aktywny udział w miejskich imprezach plenerowych, zaopatrując uczestników wydarzeń w stoisko wody pitnej. 

1 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Psa, w tym roku mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mieli okazję, w wyjątkowy sposób, uczcić święto swoich pupili. W minioną sobotę, w Jarze Południowym po raz pierwszy obchodzony był Jastrzębski Dzień Zwierząt.

Podziękowania dla CEE

Nadeszła wiosna. Nasza ścieżka edukacyjna przeżywa prawdziwe oblężenie. Każdego dnia wspólnie z Wami płyniemy naszą "Rzeką Wiedzy". Jesteśmy przeszczęśliwi, że odwiedzacie nas tak licznie. A otrzymane podziękowania... Brak nam słów. Jesteście fantastyczni a Wasza kreatywność jest niesamowita!