– Dlaczego warto pić „kranówkę”?

Jakość naszej wody jest wprost wzorcowa, ma dobry smak i neutralny zapach. Jest znacznie tańsza niż butelkowa, a przy tym bardzo zdrowa i ekologiczna. Posiada idealną czystość mikrobiologiczną, wszystkie parametry fizyko-chemiczne są doskonałe, co potwierdzają regularnie przeprowadzane badania. Nie każdy mieszkaniec Jastrzębie-Zdroju zdaje sobie sprawę, że woda z kranu jest czysta, zdrowa i nadaje się do spożycia bez przegotowania.

W piątek (17 lipca) w godzinach 10.00 – 12.00, przy centrum handlowym Supersam na Al. Piłsudskiego łamaliśmy stereotypy i zachęcaliśmy do picia wody prosto z kranu! W tym celu zaserwowaliśmy przechodniom szklankę wody wraz z orzeźwiającą cytryną i miętą. Woda do degustacji czerpana była ze zdroju ulicznego, który idealnie nadaje się by zaspokoić pragnienie lub ochłodzić się latem. Przy okazji spotkania odpowiadaliśmy mieszkańcom na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące spożycia wody prosto z kranu.

Przypomnimy również o tym, że “jastrzębska kranówka” zaliczana jest do wód bardzo miękkich, co daje wymierne korzyści dla mieszkańców, przedłużając żywotność urządzeń AGD (takich jak pralki, zmywarki itp.). Nie jest to jedyna oszczędność dla klientów jastrzębskich wodociągów, którzy przy tak miękkiej wodzie zużywają małe ilości detergentów (szamponów, proszków do prania, płynów do mycia naczyń itp.).

Powrót na górę strony