– Drodzy mieszkańcy!

Nadeszły tak bardzo przez nas oczekiwane słoneczne dni. Wreszcie możemy cieszyć się wiosną. Świeże powietrze, szum wody, widok przepięknych kwiatów i drzew… Niestety, czasami te piękne doznania zakłóca nieprzyjemny zapach dochodzący z posesji, które nie podłączyły się do kanalizacji sanitarnej.

Przez wiele lat miasto Jastrzębie-Zdrój oraz gminy Mszana i Godów prowadziły inwestycje, mające na celu umożliwienie mieszkańcom odprowadzania ścieków do dwóch nowoczesnych oczyszczalni. Działania te pozwoliły wywiązać się z ustawowych* obowiązków wyposażenia aglomeracji w system kanalizacji sanitarnej.
Ta sama ustawa* mówi również, że właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnić utrzymanie czystości i porządku przez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Niestety, część mieszkańców naszej aglomeracji nie spełniło tego obowiązku.
Przypominamy, że od 2010 roku prowadzona jest uproszczona procedura podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej, którą opisaliśmy na naszej stronie internetowej: www.jzwik.pl/podlaczenia. Szczegółowych informacji udzielą Państwu również pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do środy w godzinach 7.00 – 15.00, w czwartki w godzinach 7.00 – 17.00 oraz w piątki w godzinach 7.00 – 13.00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (32 47 87 778) lub osobistego (Jastrzębie-Zdrój, ul. Podhalańska 7)
Zadbaj o siebie, zadbaj o środowisko! Podłącz się do kanalizacji sanitarnej!

*Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Dz.U. 2016 poz. 250

Powrót na górę strony